Oficjalna strona Polonia Warszawa

SPARINGOWA SOBOTA POLONII WARSZAWA PRZED STARTEM LIGI

2021-07-31
 

Tydzień przed startem nowego sezonu Polonia Warszawa rozegrała dwa sparingi. W pierwszym spotkaniu Czarne Koszule przegrały z rezerwami Jagiellonii 1:3. Trener Rafał Smalec postawił w tym spotkaniu na młodych zawodników z rezerw Polonii oraz Akademii MKS-u Polonii (z roczników 2003, 2004, 2005), którzy po raz pierwszy mogli zagrać w drużynie seniorskiej.

W drugim sparingu Polonia Warszawa zmierzyła się z III-ligowcem ŁKS-em Łagów. Od samego początku nasza drużyna dominowała na boisku i budowała bardzo dobre akcje. Skuteczna gra w defensywie Czarnych Koszul nie pozwalała rywalom na skonstruowanie groźnej sytuacji pod naszą bramką.

W 47. minucie Polonia objęła prowadzenie po bramce Łukasza Piątka, który wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie od Adama Pazio. Po chwili naszą przewagę podwyższył Krystian Pieczara. Czarne Koszule nie zwalniały tempa i walczyły o jak najlepszy wynik do samego końca. Krystian Pieczara jeszcze dwa razy wpisał się na listę strzelców.

Ostatecznie  nasza drużyna wygrała 4:0. 

Polonia Warszawa 1:3 Jagiellonia II Białystok 

Skład Polonii: Ziółko - Jarosz, Niewiarowski, Koton, Marcinho, Korcz, Kapela, Grzybowski, 3 zawodników (MKS), 2 zawodników testowanych.

Polonia Warszawa 4:0 ŁKS Łagów

Bramki: Piątek (47'), Pieczara (51'; 60', 71')

Skład Polonii: Brudnicki - Mikołajewski, Kiczuk, Górski, Chojczak, Pazio, Niewiarowski, Kluska, Marciniec, Koton, Piątek, Marcinho, Paczuk, Pieczara. 

fot. Krawczyk.photo

Udostepnij