Oficjalna strona Polonia Warszawa

PIOTR KOSIOROWSKI NOWYM DYREKTOREM SPORTOWYM POLONII WARSZAWA

2020-04-30

"Na to odpowiedzialne stanowisko szukaliśmy osoby, która dobrze zna Polonię, ma doświadczenie jako manager i sportowiec, a także cechy przywódcze i silny charakter" - mówi Gregoire Nitot, Prezes Zarządu. "Piotr idealnie wpisał się w ten schemat, był zawodnikiem i kapitanem Polonii, grał też w innych klubach. Co dla nas ważne, ma doświadczenie w scoutingu, a do tego wielką pasję do piłki i wygrywania" - dodaje.

Misją dyrektora sportowego będzie wspieranie Polonii w osiąganiu jej 6 celów strategicznych oraz działania zgodnie z 10 podstawowymi wartościami (czytaj więcej). Będzie także wspierał trenera pierwszego zespołu Wojciecha Szymanka, dążąc do stworzenia najlepszej drużyny piłkarskiej poprzez rekrutację utalentowanych zawodników.

Rozpoczęcie współpracy z Piotrem Kosiorowskim to jeden z wielu kroków programu rozwoju sportowego Polonii i jej powrotu do Ekstraklasy. Długofalowy plan zakłada rozwój Polonii, awans do wyższej ligi co 2-3 lata i powrót do: 

 • 2 ligi: 06/2022
 • 1 ligi: 06/2025
 • Ekstraklasy: 06/2029

Obecnie koncentrujemy się na usprawnieniu i wzmocnieniu naszej drużyny piłkarskiej. Wojciech Szymanek i Piotr Kosiorowski są kluczowymi osobami dla zrealizowania tego celu. Obaj panowie są na tym samym poziomie hierarchicznym, podlegają pod i raportują bezpośrednio do Gregoire Nitot.

Podstawą funkcjonowania naszej drużyny jest zapewnienie stabilności. Po każdym sezonie chcemy zatrzymać w drużynie ok. 75% zawodników (zmieniając 25%, co roku rekrutując ok. 6 nowych piłkarzy). Przed każdym oknem transferowym Gregoire Nitot, Wojciech Szymanek i Piotr Kosiorowski będą wspólnie decydować kogo pozostawić w drużynie, a na jakie pozycje szukać nowych zawodników.

Aby wzmocnić nasz zespół w kolejnym sezonie, planujemy zatrudnić:

 • 3 lub 4 doświadczonych piłkarzy,
 • 2 lub 3 juniorów o wysokim potencjale.

Pozycje na które szukamy zawodników:

 • Napastnik,
 • Prawy obrońca,
 • Prawy skrzydłowy,
 • Rozgrywający,
 • Środkowy obrońca,
 • Środkowy pomocnik.

Piotr Kosiorowski, jako wychowanek Czarnych Koszul w pierwszym zespole Polonii rozegrał 13 spotkań w Ekstraklasie, 39 w II lidze oraz 28 w III lidze, wiele w roli kapitana Polonii. Grał także wiele lat w I lidze w Orlenie Płock, Błękitnych Stargard Szczeciński, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Dolcanie Ząbki, Sandecji Nowy Sącz i Pogoni Siedlce.

"Wracam do Klubu, w którym się wychowałem - w nowej roli" - mówi Kosiorowski. "Mogę obiecać jedno - będę ciężko pracował na to, żeby Polonia odzyskała dawny blask i regularnie, krok po kroku, robiła progres" - dodaje.

Udostepnij