Oficjalna strona Polonia Warszawa

VICTORIA LONDYN - POZNAJCIE NASZEGO SOBOTNIEGO RYWALA

2018-11-22

 

PFC Victoria London 

Klub założony w 2016 roku przez czterech ludzi - Emila Kota (Manager), Tomasza Słowiaka (Prezes), Roberta Błaszczaka (Dyrektor Sportowy) oraz Karola Matysika (Dyrektor Finansowy).

 
Barwy - Biało-czerwone
 
Herb - Inicjatorzy powstania klubu chcieli nawiązać do polskich lotników z dywizjonu 303, którzy walczyli w Bitwie o Anglię stąd szachownica oraz nazwa - VICTORIA od angielskiego Victory. Tworząc nazwę klubu oraz herb chcieli podkreślić zaangażowanie Polaków w Bitwę o Anglię. 
 
Sezon 2016/2017 : 

Rozpoczęli zmagania w Middlsex County Football League - Division Two. Jest to 13 poziom rozgrywkowy w Anglii. Najniższy z możliwych na który mogli trafić w ich regionie. Pierwsza kampania była bardzo owocna. Wygrali swoją ligę oraz zdobyli puchar ligi.
 
Sezon 2017/2018 :

Middlesex County League - Division One. 12 poziom rozgrywkowy w UK. Był to sezon w którym klub miał sporo problemów organizacyjnych z którymi walczył aż do wakacji. Na szczęście udało się po raz kolejny awansować oraz wygrać ligę. W sezonie 2017/2018 podpisali również umowę na wynajem stadionu od Hanworth Villa FC. Dało to sporą stabilizację jeżeli chodzi o sprawy stadionu i miejsca do treningu. 
 
Sezon 2018/2019 
 
Middlesex County League - Premier Divsion. 11 poziom rozgrywkowy w UK. Aktualnie walczą o kolejny awans. Drużyna jest w czubie tabeli i wciąż ma realne szanse na kolejny krok w przód. Awansując do kolejnej ligi otworzą sobie drogę do słynnego FA CUP oraz VASE CUP. Awans do 10 ligi (Combined Counties Football League - Division One) to kolejne wyzwanie organizacyjne dla klubu. Życzymy wytrwałości w dążeniu do celu!Informacja o zawodnikach : 
 
1. Paweł Kowalkowski (napastnik/1992)
 
Absolutny numer jeden w tym sezonie. Zawodnik od którego Victoria rozpoczyna ustalanie składu na mecz. Odpowiednik polonijnego Krystiana Pieczary. Aktualnie w 12 występach strzelił 22 bramki. Wychowanek Makowianki Maków Mazowiecki. W przeszłości testowany przez ekstraklasową Polonię Warszawa (tr.Stokowiec) oraz Koronę Kielce (tr.Ojrzyński). Bombardier z niższych lig. Swego czasu podczas jednego sezonu w Makowiance strzelił około 60 bramek. Silny, szybki zawodnik, który swobodnie operuje obiema nogami. Jego największy atut mimo warunków fizycznych (około 185cm) to drybling. Potrafi minąć dwóch/trzech zawodników i zakończyć akcje bramką. Prywatnie pracownik budowlany. 
 
2. Patryk Bartków (skrzydłowy/1995)
 
Wychowanek Śląska Wrocław. Niestety nie przebił się do pierwszego zespołu ekipy z Wrocławia. Dynamiczny zawodnik, który operuje obiema nogami. W przeszłości grał na poziomie 4 ligi Dolnośląskiej. Mocna postać na naszym skrzydle. Prywatnie kierowca. 
 
3. Kamil Wróbel (skrzydłowy/1992)
 
Wychowanek MLKS Żabno. Pochodzi z piłkarskiej rodziny. Jego brat Jakub występował w Ekstraklasowej Termalice a teraz reprezentuje barwy Garbarni Kraków. Pochodzą z tamtego rejonu Polski. Kamil swego czasu był uznawany za bardzo duży talent. Szybko przebił się do drugoligowej Unii Tarnów i jako nastolatek zanotował tam kilka bardzo dobrych występów. Niestety czegoś zabrakło i po kilku latach wylądował na wyspach. Silny, szybki skrzydłowy, który bazuje na bardzo dobrej motoryce. Aktualnie najszybszy zawodnik Victorii. Prywatnie kierowca. 
 
4. Adrian Tache (pomocnik/1993) 
 
Adrian wychował się w Rumunii. Był bardzo blisko wielkiej piłki. Swego czasu w Rumunii uznawany za piłkarza z bardzo dużym potencjałem. Do pierwszego zespołu Unirea Urziceni wziął go słynny Dan Petrescu. Adrian jeździł jako nastolatek na mecze w Lidze Mistrzów. Siedział na ławce i oswajał się z atmosfera wielkiej piłki. Po kilku wypożyczeniach do niższych lig w Rumunii oraz wszechobecnej korupcji na tamtych poziomach zdecydował się na emigrację. Adrian gra na pozycji defensywnego pomocnika. Prywatnie trener personalny. 
 
5. Damian Wacewicz (obrońca/1995)
 
Damian spędził sporo czasu w trzecioligowej Chełmiance Chełm. Zawodnik dobrze wyszkolony technicznie i przygotowany do uprawiania sportu wyczynowego. Występuje na pozycji prawego obrońcy. Na boisku przebojowy i waleczny. Prywatnie pracownik budowlany. 
 
6. Hussein Vakili (pomocnik/1999) 
 
Mózg operacyjny w środku pola. Pochodzi z Afganistanu. Sporo czasu spędził w akademii Queens Park Rangers (obecnie Championship). Niestety nie przedłużono z nim umowy ze względu na mikre warunki fizyczne. Zawodnik bardzo dobrze wyszkolony pod względem taktycznym i technicznym. Prywatnie pracownik firmy transportowej. 
 
7. Piotr Kwiatek (napastnik / 1987) 
 
Wychowanek Pogoni Staszów. W Polsce grał najwyżej na poziomie 4 ligi. Bardzo silny i waleczny zawodnik, który idealnie spełnia rolę 9tki w angielskich warunkach. Sporadycznie występuje również jako środkowy obrońca. Prywatnie kierowca. 
 
8. Bartłomiej Fogler (bramkarz /1985)
 
Były Ekstraklasowicz oraz reprezentant kadr młodzieżowych. Bronił w kadrze razem z Łukaszem Fabiańskim. Wychowanek Polonii Warszawa. Mimo wieku i nadwagi dalej daje dużą jakość w bramce. Prywatnie kierowca. 
 
9. Jakub Matwiejszyn (obrońca/1995) 
 
Wychowany w UK. Jako nastolatek przebił się do pierwszego zespołu Hanwell Town FC. Tam na poziomie Conference zaliczył kilka udanych występów. Niestety doznał później urazu kolana, który trochę powstrzymał jego dalszy rozwój. W zeszłą zimę testowany przez trzecioligowy Świt Skolwin walczący wówczas o awans do 2 ligi. Może grać jako lewy obrońca bądź jako półlewy środkowy obrońca. Prywatnie pracownik biurowy. 
 
10. Jakub Malczuk (pomocnik/1984) 
 
Kapitan i jeden z bardziej doświadczonych zawodników w naszej drużynie. W przeszłości grał na poziomie 2 ligi w barwach Unii Janikowo. Aktualnie występuje na pozycji defensywnego pomocnika. Mocno pracujące serce zespołu. Prywatnie kierowca. 
 
11. Michał Kotwica (obrońca/1982) 
 
Środkowy obrońca z ogromnym doświadczeniem. Grał wcześniej w niższych ligach w Niemczech oraz w Irlandii. W Polsce kojarzony na Górnym Śląsku skąd pochodzi. Stary, dobry piłkarski charakter. Zawsze ostatni schodzący z placu boju. Prywatnie pracownik budowlany.
 
12. Przemysław Kubisz (obrońca/1988) 
 
Lewy obrońca. W Polsce kojarzony głównie z grą w 4-ligowej Bzurze Chodaków na terenie Mazowsza. Bardzo dobrze wyszkolony technicznie. Wprowadza dużo spokoju na placu gry. Dodatkowo gra w drużynie futsalowej na poziomie 3 ligi w UK. Prywatnie pracownik budowlany. 
 
13. Mateusz Paczkowski (napastnik/1992) 
 
Napastnik. Pierwszy strzelec w historii PFC Victorii Londyn. W pierwszym sezonie był wiodąca postacią naszej drużyny. W przeszłości grał w kilku klubach na poziomie 3 ligi w Polsce. Zaliczył również epizod w rezerwach Górnika Zabrze. 
 
14. Łukasz Paczkowski (pomocnik/1993) 
 
Brat Mateusza. Środkowy pomocnik ograny na poziomie 3 ligi w Polsce. W PFC występuje głównie na pozycji nr.10. 

15. Karol Matysik (obrońca / 1987)

Wychowanek Czarnych Jasło. Najwyżej grał w 4 lidze. Były reprezentant kadr młodzieżowych podkarpackiego ZPN w której grywał między innymi z Arturem Jędrzejczykiem. Grywa głównie na prawej obronie. Zajmuje się również finansami naszego klubu. Prywatnie pracownik biurowy.
 
16. Maciej Błasik (obrońca /2000) 
 
Wychowany w UK. Grał tylko i wyłącznie na poziomie grassroots. Rodzina pochodzi z podkarpackiego Jasła. Lewy obrońca , który może występować również jako lewy pomocnik. Latem testowany przez kilka klubów na poziomie 3 ligi. Melodia przyszłości. Prywatnie uczeń. 
 
17. Bartłomiej Kijowski (obrońca/1983) 
 
Uniwersalny żołnierz pochodzący z Żabna tak samo jak Kamil Wróbel. Drużynowy "atmosferić". Nie ma pozycji na której popularny "Pompka" by nie zagrał. Nasz strażak. W tym roku uratował kilka ważnych punktów. Wchodząc w końcówce spotkań strzelił kilka ważnych bramek. Prywatnie pracownik budowlany.
 
18. Dominik Pątek (pomocnik/1996) 
 
Wychowanek Pogoni Siedlce. Drużynowy Ole Gunnar Solskjaer. Wchodzi na końcówki spotkań i dobija przeciwnika. Występuje głównie na boku pomocy. Prywatnie pracownik fizyczny w firmie zajmującej się produkcją okien.
 
19. Mihai Pichiu (bramkarz/1990)
 
Drugi bramkarz w zespole. Pozyskany z VOS FC latem tego roku. W Rumunii grał głównie na poziomie 4 ligi. Zaliczył również epizod w niższych ligach w Grecji. Prywatnie pracownik budowlany. 
 
20. Przemysław Majewski (pomocnik/1984) 
 
Środkowy pomocnik charakterystyką bardzo zbliżony do Jakuba Malczuka. Bardzo waleczny i silny zawodnik. W Polsce grał w barwach Piasta Gliwice gdy ten kręcił się jeszcze po niższych ligach. Prywatnie pracownik biurowy.
 
Asystent Trenera - Jakub Pietrzak
 
Pochodzi z Wrocławia. Na karku ledwie 20 wiosen. Bardzo zdolny człowiek z potencjałem na poważne trenowanie w przyszłości. Dołączył do drużyny na początku tego sezonu. Bardzo ambitna jednostka. Prywatnie student. 
 
Trener - Emil Kot
Zasłużony człowiek dla polonijnego środowiska! Emil najpierw dbał o atmosferę na meczach Polonii prowadząc doping, później pracował w młodzieżowej akademii Polonii a po degradacji seniorskiej Polonii objął stanowisko II trenera i u boku Piotra Dziewickiego odbudowywał Polonię Warszawa w IV lidze. Jak pamiętamy z sukcesami. Za jego kadencji nasz zespół uzyskał awans do III ligi. Emil jest również autorem interesującego programu dla młodych piłkarskich talentów w Polsce - "Ty też masz szansę". Najbardziej znanym talentem, który wypłynął spod skrzydeł tego projektu jest jak dotychczas Daniel Smuga występujący na co dzień w Górniku Zabrze.
 
P.S - Na uwagę zasługuje też wiek szkoleniowców Victorii. Emil łącznie z Kubą ma 48 lat. Ich łączny wiek to wciąż suma mniejsza od wielu Trenerów, którzy prowadzą teraz zespoły na poziomie III ligi oraz wyższych klas rozgrywkowych. 
 
Za informację o klubie oraz o zawodnikach dziękujemy Emilowi Kotowi.
 
fot. PFC Victoria Londyn